Zahrádkaření získává na popularitě


Zahrádkaření získává na popularitě


 


Dnešní uspěchaná doba ve které na nás doléhá stres vybízí ke koníčkům u  kterých můžeme relaxovat a načerpat energii. Jednou z možností je zahrádkaření, které se stává čím dál populárnější.


 


 


 


Ve městech vídáme osázené balkony, terasy i upravené a květinami osazené okenní parapety. Zahrádkaření je přínosné jak pro naše zdraví tak pro životní prostředí. Pomáhá nám při odbourání stresu, důležitý je i pobyt na čerstvém vzduchu.

květy rostlin


 


 


Toužíme po návratu k přírodě a zdravějším životnímu stylu. Můžeme si vypěstovat bio produkty v podobě čerstvé zeleniny, ovoce nebo voňavých bylinek. Namazaný chleba s čerstvou pažitkou určitě není k zahození.


 


 


Zahrádkaření je tvořivým stále nekončícím procesem.

zahradní nůžky


 


 


Zahradničit můžeme i podle Lunárního kalendáře, který využívali už naši předkové. Podle polohy měsíce se dozvěděli kdy zasít nebo sklidit či kdy připravit přírodní hnojivo. Zahradničit můžeme i podle měsíčních znamení. Mnoho zkušených zahradníků a pěstitelů si dokonce vede svůj lunární kalendář. Zaznamenávají si, v jaké fázi měsíce se rostlinám nejlépe daří.


 


 


Ne každý má možnost mít vlastní zahrádku. Zahradničit můžeme na balkoně, terase nebo na okenním parapetu. Zahradní centra https://www.kassarar.cz/zahradkarstvi nám dnes nabízí nepřeberné množství rostlin, které můžeme pěstovat na malých prostorech.


 


 


O zahradničení nemusí být připraveni ani ty, kteří nedisponují ani balkonem nebo terasou.

zeleninová zahrada


 


 


V takovém případě se nám nabízí možnost využít komunální zahradu. Komunální zahrady využívá více lidí najednou, můžou tedy sloužit i pro společná setkání přátel. Každý zájemce má možnost pronajmout si za poplatek záhon nebo nádobu naplněnou zeminou. Pěstovat rostliny, ale můžete i v řadě jiných nádob třeba v pytlích, starých proutěných koších. Stará rezavé vana osázená zajímavými rostlinami vám také udělá radost. Zkrátka fantazii se meze nekladou.

Zahrádkaření získává na popularitě
3.3 (66.67%)3