Královská svatba

Tato událost neunikla asi nikomu z nás. Nejedna žena utřela slzu dojetí, možná i závistí? To snad ne. V květnu letošního roku se konala velmi očekávaná královská svatba americké herečky a modelky Megan Markle a anglického prince Harryho. Byla to opravdu velice významná událost nejen pro celou Anglii, ale také pro celý svět, který natěšeně seděl u televize a čekal, až se objeví krásná Megan v jejích svatebních šatech. Ač se to nezdá, tak právě tento typ svateb je velice důležitý vůbec pro svět módy právě svatebních šatů. V nadcházející sezóně se totiž očekává zvýšený zájem o šaty podobného typu, jako měla právě Megan.
buckinghamský palác.jpg
Možná se o tom ani veřejně nemluví, ale právě tyto událostí udávají budoucí trendy.
Sledovanostv televizi nabírala vysoké obrátky stejně tak, jako kdysi v případě svatby Charlese a již zesnulé Diany a potom také prince Williama a vévodkyně Kate. I tehdy to byly svatby vskutku velkolepé a sledované. V dalších několika letech se však žádná královská svatba konat nebude, budeme si muset počkat ještě pěknou řádku let. Nejbližší královské svatby totiž budou až u dětí prince Williama a vévodkyně Kate.
Ale co vlastně přináší taková svatba anglické ekonomice?
bankovky Anglie.jpg
Přeci jen je to opravdu velmi finančně náročná záležitost. Nejen, že je velice drahé dostat významné osobnosti, jako jsou ministři či prezidenti na tuto mimořádnou událost a podívejme se na to i z druhé stránky. Ve státním rozpočtu díky královské svatbě přibude kolem dvaceti miliónů liber. Tyto finanční prostředky se tam objeví právě kvůli prodeji různých suvenýrů, pohlednice, fotografií, ale také výšeným počtem prodeje různých novin a tiskovin. V knihkupectvích se začnou objevovat knihy s mnoha fotografiemi právě z jejich svatby. A o televizi ani nemluvě, tam probíhají živé přenosy snad do každé země. A tato částka opravdu není zanedbatelná.